ARAP KENTLER TEŞKİLATI (ATO) GENEL KONFERANSI VE YÖNETİM KURULU


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, 24-25 Haziran 2019’da Ürdün'ün Amman kentinde gerçekleştirilen Arap Kentler Teşkilatı (ATO) 18. Genel Konferansı ve Yönetim Kuruluna katıldı. Konferans, Amman’daki Hussein Kültür Merkezi’nde Amman Büyükşehir Belediyesi ve ATO işbirliğiyle tertip edildi.

Konferans, Arap ülkelerinden ve diğer ülkelerden gelen birçok belediye başkanının ve STK’nın katıldığı açılış oturumuyla başladı. Açılış Oturumunda, Amman Belediye Başkanı Dr. Yousef Al-Shawrbah katılımcıları iyi dileklerle karşıladı ve daveti kabul ettikleri için, UCLG-MEWA temsilcileri başta olmak üzere, tüm katılımcılara teşekkür etti. Amman Büyükşehir Belediyesi ve UCLG-MEWA arasında devam eden işbirliğinden de övgüyle bahsetti. ATO Genel Sekreteri Ahmed Al-Subeeh de UCLG-MEWA ve ATO arasında işbirliği ve deneyim paylaşımının devam etmesi gerektiğini vurguladı ve bu işbirliğinin MEWA bölgesi için öneminden bahsetti.

 

UCLG-MEWA olarak biz, geniş kapsamlı sürdürülebilir bir kalkınmayı harekete geçirmek ve kamu, özel sektör ve sivil toplum arasında stratejik ortaklık geliştirmek için çaba sarf ettik. Ayrıca sürdürülebilir şehirler inşa etme, belediye konseylerinin ve yerel yönetimlerin etkinliği ve bunların performansının son gelişmeler göz önüne alınarak arttırılması gibi mevzular ve engeller; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından gelen siyasetçiler, karar alıcılar, uzmanlar, araştırmacılar, akademisyenler ve ekonomistlerin katılımıyla tartışıldı. Önemli konulara ve sürdürülebilir kalkınmayla ilintili alanlarda yürütülebilecek bilimsel ve pratik uygulamalara dair bilgi ve fikir alışverişinde bulunduk.

 

Amman Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Yousef Al-Shawrbah’la bir görüşmede bulunduk ve UCLG-MEWA’nın önemli faaliyetleriyle 9-10 Temmuz 2019’da Amman Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek 6. UCLG-MEWA Kongresi’nin hazırlıkları hakkında bilgilendirme yaptık. Kongreyi memnuniyetle karşıladığını ve Temmuz 2019’daki Kongreye ev sahipliği yapmak için hazır olduğunu ifade etti.

ATO konferansının sonunda Genel Sekreter Duman, Belediye Başkanı Al-Shwarbah’a ve ATO Genel Sekreteri Ahmed Al-Subeeh’e anı plaketi takdim etti.

Comments are disabled