AUDI HEYETİ İSTANBUL’DA


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 28 Nisan Salı günü Elite World İstanbul Hotel’de gerçekleşen açılış töreninin ardından İBB Dış İlişkiler Müdürü Selamettin ERMİŞ genel bir sunum yaptı. Sunumun ardından, İBB Bütçe Denetim Müdürü Abdulkadir İNCEOĞLU mali yapı hakkında katılımcıları bilgilendirdi. İBB Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı’ndan İştirakler Koordinasyon Müdürü Hasan YILMAZ, iştirakleri tanıttı.

Son oturumda ise UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Muhammed ALMAHLİ teşkilatın genel yapısı hakkında bilgi verdi. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN üyelik sürecinin nasıl işlediğini anlattı. DUMAN ayrıca, “Bölge halkı binlerce yıllık ortak bir kültüre sahiptir. Yerel yönetimler kent diplomasisi yoluyla kültür, sanat ve turizmi araç olarak kullanarak, merkezi yönetimlerin aşamadığı sorunların üstesinden gelebilir. Bölgedeki kültür-sanat etkinliklerinde kamu kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ve dayanışması katılımcılığı arttırabilir. Yerel yönetimler, kültürel alandaki görevlerin ve hizmetlerin yerine getirilmesinde ve özellikle kültürel eserlerin korunmasında en uygun kararları alabilecek ve onları koruyabilecek en yetkili organlardır” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda Manama meclis üyeleri tarafından UCLG-MEWA Genel Sekreterine plaket takdim edildi.

Daha sonra Suriye Yerel Yönetim Bakan Yardımcısı Hazım LÜTFİ ve beraberindeki heyet UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ne ziyarette bulunarak Suriye’de yeni kurulan seçilmiş yerel konseyler hakkında bilgi verdiler.

Comments are disabled