AZERBAYCAN HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA),  9 Ekim 2021 tarihinde Azerbaycan’dan bir heyeti ağırladı.

UCLG-MEWA’nın Sultanahmet’te bulunan Genel Sekreterlik binasında gerçekleştirilen görüşmede UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman,  Azerbaycan’dan Milletvekili Fatma Yıldırım, Berde Belediye Başkanı Sadıq Halilov, Azerbaycan Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Tofiq Hesenov ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Görüşmede özellikle Azerbaycan’daki yerel yönetimler ile ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.  UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, teşkilatın yapısı, çalışma alanları, komite faaliyetleri,  ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerelleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında heyete bilgilendirmelerde bulunarak teşkilatın güncel yayınlarında takdim etti. UCLG-MEWA’nın son dönemde ilgi gören yayınlarında olan Orta Doğu ve Batı Asya’da Yerel Yönetim Sistemleri Azerbaycan heyetinin de dikkatini çekti.

Heyetler arası görüşmede ayrıca UCLG-MEWA’ nın 16-17 Şubat 2021 tarihlerinde UNDP IICPSD, UCLG-Avrasya, TDBB ve özel sektör temsilcilerinin desteği ve Azerbaycan Belediyeler Birliği’nin iş birliği ile düzenlediği MELA Eğitim Programı hakkında da heyete bilgilendirmelerde bulunuldu.

Comments are disabled