Bağlı Şehirler Zirvesi 2016


Bilbao Belediyesi’nin başkanlığını yürüttüğü UCLG Dijital ve Bilgi Temelli Şehirler Komitesi ile Wireless Broadband Alliance (Kablosuz Geniş Bant İttifakı), Bağlı Şehirler girişimlerinin geliştirilmesi konusunda daha yakın çalışmak üzere bir anlaşma imzalamıştır. Bu işbirliği çerçevesindeki ilk girişim, 28 Haziran 2016 tarihinde Liverpool’da (İngiltere) gerçekleştirilecek olan BAĞLI ŞEHİRLER ZİRVESİ ’dir. Zirve, 2016 Uluslararası İş Dünyayı Festivali kapsamındaki WBA Küresel Wifi Kongresi’nin bir bölümü olarak ve Liverpool Belediyesi’nin ve Liverpool Belediye Başkanı’nın desteğiyle düzenlenecektir.

Bağlı Şehirler Zirvesi, tüm paydaşların uzun vadeli çıkarlarına yönelik olarak, sosyal ve ekonomik kalkınma ve bağlı şehirler ekosisteminin sürdürebilir bir şekilde işlemesi için düşünce liderliğini ve uygulama çerçevelerini geliştirmeyi, paylaşmayı ve teşvik etmeyi amaçlar.

Bağlı Şehirler Zirvesi’nde, WBA Bağlı Şehir Danışma Kurulu kurucu üyeleri, New York, San Francisco, New Delhi ve San Jose de dahil olmak üzere 100’den fazla şehir temsilcisin bir araya gelmesi beklenmektedir. Zirve, ayrıca kendi şehirlerinizdeki zorlukları ve fırsatlarını görüşme ve kablosuz ve akıllı teknoloji konusunda küresel liderlerden son gelişmeleri dinleme imkanını sizlere sunacaktır.

MEWA bölgesinin temsilcisi olarak UCLG Dünya Teşkilatı’nın bir Komitesinin toplantısına katılmak ve başka kıtalardan belediye başkanlarıyla veya temsilcilerle buluşmak için bu Zirve’nin sizin için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.

Sizlerin arasından oluşturulacak olan bir heyetle MEWA bölgemizin Liverpool’da temsil edilmesinden memnuniyet duyacağız.

Aşağıdaki linkte zirveyle ilgili tüm bilgiler bulunmaktadır:

http://www.uclg-digitalcities.org/en/annual-event/liverpool-2016/

UCLG üyeleri için Bağlı Şehirler Zirvesi’ne kayıt yaptırmak ücretsizdir. Sınırlı sayıda kontenjan kaldığı için geç kalmadan kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Bağlı Şehirler Zirvesi’ne kayıt yaptıran belediyeler WBA’nin Küresel Wifi Kongresine de katılabilecektir.

UCLG üyesi olarak kayıt yaptırmak için aşağıdaki erişim kodunu girmelisiniz: UCLG3T6

Kayıt web sitesi: https://www.regonline.com/register/checkin.aspx?EventId=1826360&RegTypeID=425184

Bağlı Şehirler Zirvesi’nin broşür ve taslak programının son versiyonuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Program
Broşür

Comments are disabled