BELEDİYE BAŞKANLARI UCLG-MEWA SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİR POLİTİKALARI PANELİNE KATILDI


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamında UCLG-MEWA Sürdürülebilir Şehir Politikaları Paneli yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın moderatörlüğündeki panele Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Nablus Belediye Başkanı Adly Yaish, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi Başkanı Amman Belediye Başkan Yardımcısı Hazem Al Naimat katıldı.

Panelde ilk olarak söz alan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kentsel Dönüşüm Alanında Akıllı Belediyecilik Uygulamaları'na vurgu yaparak Gaziosmanpaşa özelinde dijital belediyeciliğin önemine dikkat çekti.

Daha sonra söz alana Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Dijital Arşiv ve Kentsel Dönüşüm alanında yapılan çalışmalar ile online olarak halkın hizmetine sunulan faaliyetlerden bahsetti.

Sultangazi Belediye Başkanının ardından Nablus Belediye Başkanı söz aldı. Nablus Belediye Başkanı Adly Yaish konuşmasında "Nablus Belediyesi resmi web sitesinde etkileşimli bir proje haritası geliştirdiklerini belirterek harita, hayata geçirilen projeler, devam eden ve gelecekteki projeler için simgeler içermektedir dedi.

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Şehir Politikaları Panelin’nin “bir diğer konuşmacısı olan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu; Akıllı Belediyecilik alanında yapılan çalışmaların tamamının önemli olduğunu ancak, önceliklerinin Güvenli Şehirler oluşturmak olduğunu ifade etti.

UCLG-MEWA Sürdürülebilir Şehir Politikaları Paneli, UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi Başkanı Amman Belediye Başkan Yardımcısı Hazem Al Naimat’ın gerçekleştirmiş olduğu sunumun ardından sona erdi.

Comments are disabled