BELEDİYE HİZMETLERİNE ÖZEL SEKTÖR KATILIMI EĞİTİMİ ARNAVUTLUK AYAĞI DÜZENLENDİ


UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi’nin (IICPSD) UCLG-MEWA ile iş birliğinde düzenlediği “Belediye Hizmetlerine Özel Sektör Katılımı” eğitiminin Arnavutluk ayağı çevrim içi olarak 23 Kasım’da gerçekleşti.

Eğitim; UNDP Arnavutluk, Kibar Holding, Arnavutluk Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi’nin desteğiyle gerçekleşti. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve tüm paydaşların temsilcileri, açılış oturumunda yaptıkları konuşmalarda programın önemine değindiler. Duman, önemli bir mali özerklik kaynağı olarak belediye şirketlerinin, yerel yönetimlerin finansal dirençliliğine yardımcı olduğunu ifade etti.

Açılış oturumundan sonra Arnavutluk Belediyeler Birliği İcra Direktörü Agron Haxhimali, Arnavutluk’taki belediye şirketlerinin mevcut durumuna dair bir sunum gerçekleştirdi. Eğitim modüllerinin sunulduğu oturumda, UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz “Kentsel Zorluklar ve SKA’ların Yerelleştirilmesi” başlıklı modülü katılımcılar için ele aldı.

Comments are disabled