"Ben de Varım" Projesi

UCLG-MEWA Ben de Varım! proje toplantısına katıldı. Ben de Varım! Sultanbeyli Belediyesi tarafından geliştirildi ve UCLG-MEWA, Sultanbeyli Kaymakamlığı, Marmara Belediyeler Birliği, Yeşilay ve Bağcılar Belediyesi projenin ortakları olarak yer almaktadır. Proje Istanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

Proje, mali destek vasıtasıyla bağımlılıkla mücadeleyi hedeflemektedir. Proje, bağımlılıkla mücadelenin çeşitli aşamalarında çalışan kurumların (tedavi, rehabilitasyon, vs) kapasitelerini güçlendirecek ve lise öğrencilerine rehberlik ve danışmanlık verecektir. Ben de Varım! bağımlılığı tedavi etmenin farklı metotları hakkında bilgi ve danışmanlık veren Aile Rehberlik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi kurulmasına yardım edecek. Proje çok aktörlü koordinasyonu vasıtasıyla ve geniş çaplı yarar sağlayıcılarıyla yenilik yapmaktadır.

UCLG-MEWA, Ben de Varım projesinde, projenin sonuçlarını uluslararası alana getirmeye fırsat tanıyan bölgesel bir platform olarak yer almaktadır. UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi şehir hayatına dezavantajlı grupları daha fazla dahil edebilmek için şehirlerle pilot projeler geliştirmektedir.

 

Comments are disabled