BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU’NA ZİYARET


 

UCLG-MEWA, faaliyet gösterdiği ülkelerde ortak bir sinerji oluşturma doğrultusunda diplomatik misyonları ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda; bölgedeki yerel yönetimler arasındaki iş birliğini artırmak ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi üzerinde müşterek çalışmalar yapmak adına UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, 24 Temmuz 2018 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Al-Marzooqı’yi makamında ziyaret etti.

Duman ziyaret esnasında UCLG-MEWA’nın projeleri ve faaliyetleri hakkında Başkonsolosa bilgi vererek Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yerel yönetimlerle iş birliği kapılarının açılmasına acil ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.  Duman ayrıca Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yerelleştirilmesi için UCLG-MEWA faaliyetlerine yerel yönetimlerin katılımının, bölgeye fayda sağlayacağının altını çizdi.

Başkonsolos, UCLG-MEWA ile iş birliği yapmak istediklerini belirterek, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ilgili kurumlara ulaşmak için onları ziyaret edebileceğini ve UCLG-MEWA etkinliklerine davet edebileceğini ifade etti.

Toplantı, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın, Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Al-Marzooqı’ye plaket takdiminin ardından sona erdi.

Comments are disabled