BUS WORLD FUARI 26-28 MAYIS’TA İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Dünyanın en büyük otobüs araçları fuarı olan ‘Bus World’, 26-28 Mayıs tarihleri ​​arasında İstanbul’da, SIFIR Emisyon temasıyla gerçekleştirildi. Etkinlik; yeni teknolojiler, trendler ve politikalar hakkındaki bilgilerini genişletmek için ulaşıma dair çalışan paydaşları bir araya getirmektedir.

Bus World aynı zamanda katımcıların çeşitli kurum ve sanayicilerle etkileşim kurarak ağlarını genişletmelerine de olanak tanımakta ve uzmanlar  tarafından yapılan tematik sunumlara katılmak paydaşların kapasitelerini artırmaya yardımcı olmaktadır.

UCLG-MEWA’ nın altı komitesinden biri olan  Akılı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi, sürdürülebilir ulaşım konusunda projeler yürütmektedir. Bu doğrultuda, UCLG-MEWA, yıllardır Bus World ile işbirliği yapmakta ve Bus World Fuarlarına katılmaktadır. UCLG-MEWA Eski Başkanı Mohamed Saadieh de etkinlikte ‘MEWA Bölgesi’nde sürdürülebilirlik ve işbirliğine’ dair bir sunum gerçekleştirmiştir.

UCLG-MEWA Genel Sekreter Yardımcısı Murat Kodaz ve UCLG-MEWA Akıllı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi Sorumlusu Dilşad Ölçen de etkinliğe katılım göstermiştir.

Comments are disabled