CANACANKATAN: PANDEMİ SÜRECİNDE AKILLI BELEDİYECİLİK ÖN PLANA ÇIKTI


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 10 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs ile Mücadele Sürecinde Vakıf Yönetimi ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşisinde, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi, UCLG-MEWA Mali Denetim Kurulu ve Mali Yönetim Komitesi Üyesi Av. Arb. Emin Canacankatan’ı konuk etti.

Konuşmasına vakıf kültüründen ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’nın geçmişten günümüze kadarki gelişim hikâyesinden bahsederek başlayan Canacankatan, vakfın özellikle koronavirüs ile mücadele sürecinde gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan bahsetti. Canacankatan ayrıca, WALD’ın virüsle mücadele sürecinde de yerel yönetimlerle yakın çalışmalar gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.

Salgının yerel yönetimler üzerindeki etkilerine de değinen Canacankatan, yerel yönetimlerde  “Akıllı Belediyecilik” anlayışının ön plana çıkmasının ve teknolojik altyapıların güçlendirilerek hizmetlerin “E-Belediyecilik” sistemi üzerinden gerçekleştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Salgının adli çalışmalar üzerindeki etkilerine de değinen Canacankatan, arabulucuk ile ilgili gerçekleştirilmekte olan faaliyetlerden de bahsetti.

Yayının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled