DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Turan Koçer, 24 Mart 2021 tarihinde UCLG-MEWA’ya çalışma ziyaretinde bulundu.

UCLG-MEWA’nın İstanbul’daki Genel Sekreterlik binasında gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak İletişim Koordinatörlüğü tarafından UCLG-MEWA’yı tanıtan bir sunum gerçekleştirildi ve koordinatörlük kapsamında yapılan çalışmalardan bahsedildi. Görüşmenin devamında ise İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğü UCLG-MEWA’nın idari çalışmalarına dair notlar aktardı. Daha sonrasında ise Uluslararası Organizasyonlarla İlişkiler Koordinatörlüğü bir sunum gerçekleştirerek UCLG-MEWA’nın küresel çalışmalarından, UCLG Dünya Teşkilatı ve diğer organizasyonlarla yürütülmekte olan ilişkilerden bahsetti. Son olarak Projeler ve Komiteler Koordinatörlüğü, teşkilatın ilgili paydaşlarıyla üzerinde çalışılan projelere ve ayrıca UCLG-MEWA’nın komite faaliyetlerine değindi.

Genel Sekreter Mehmet Duman, görüşmede ayrıca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin UCLG-MEWA faaliyetlerinde aktif olarak yer almasının önemine değinerek olası  iş birlikleri üzerinde durdu.

Comments are disabled