DR. IRAJ SHAHIN BAHER, UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLDU


 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 25 Ağustos tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs İle Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü Ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri’nde, Tebriz Büyükşehir Belediye Başkanı Iraj Shahin Baher’i konuk etti.

Tebriz Büyükşehir Belediye Başkanı, konuşmasına COVID-19 ile mücadele sürecinde, Tebriz halkının ve belediye personelinin virüsten korunması adına gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerden ve alınan tedbirlerden bahsederek başladı. Başkan Baher, ayrıca virüsle mücadele sürecinde alınan tüm tedbirlere ve vatandaşlara yapılan tüm desteklere ek olarak, ihtiyaç sahibi on beş bin aileye ulaşarak destekte bulunduklarını da sözlerine ekledi.

COVID-19 pandemisinin belediyecilikte temel olarak hizmet verme ve vatandaşların hizmet alma biçimini değiştirdiği vurgulayan Baher, bu süreçte kurumların idari davranışlarını değiştirmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Söyleşinin bir diğer gündem maddesi de kardeş şehir ilişkileriydi. Virüsle mücadele sürecinde de kardeş şehir ilişiklerini sürdürdüklerine değinen Baher, özellikle internet vasıtası ile toplantılar gerçekleştirdiklerini, COVID-19 hakkında deneyim ve tecrübe paylaşımında bulunduklarını sözlerine ekledi. Başkan Baher, konuşmasında Tebriz şehrinin tarihi, kültürel, ekonomik, sosyal ve sanatsal özelliklerinden de bahsetti.

Yayına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled