Düşük Karbon Enerji Teknolojileri Çağrısı


Düşük Karbon Enerji Teknolojileri Çağrısı

Düşük karbonlu enerji alanında yenilikçi projeler geliştirmeyi ve uluslararası ortaklıkları desteklemeyi amaçlayan EUROGIA 2030 Kümesi’nin 25. Çağrısı 8 Ocak 2024’te başlayan başvurularla sizleri bekliyor!

Düşük karbonlu enerji teknolojilerinde yenilikçi projeler geliştirmeyi, uluslararası ortaklıkları desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen EUROGIA 2020’nin devamı niteliğini taşıyan EUROGIA 2030 Programı 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle devreye alınmıştır. Green Transition çağrılarından elde edilen olumlu çıktılar ve yeni programın devreye alınması ile birlikte, EUROGIA’nın kapsamına Çevresel Sorunlar ve Biyokaynaklar konuları da dâhil edilerek Teknoloji Yol Haritasına eklenmiştir.

Bu kapsamda Call 25 çağrısı açılmış olup söz konusu çağrı 22 Mart 2024 tarihinde saat 17:00 CET’de kapanacaktır. Call 25’a ilişkin tüm belge ve şablonları burada bulabilirsiniz.

 Call25 kapsamında yer alan başlıca konular:

  • Açık Deniz Rüzgar türbinleri, biyoenerji, güneş panelleri, yakıt hücreleri gücü-X, enerji depolama,
  • Hidrojen Yakıt hücresi (üretim, depolama, istasyon),
  • CO2 Yakalama, Ayırma ve Kullanım,
  • Yeşil ve Sıfır Emisyonlu Binalar, Akıllı şehirler, ısıtma,
  • Binalarda BT çözümleri, akıllı izleme, 3D inşaat, konut tasarımında dijital ikizler,
  • Şehirlerde AI, IoT, Bigdata, 5G/6G entegre çözümler,
  • Akıllı Şebekeler, Mikro Şebeke, E-mobilite,
  • Çevre ve biyolojik kaynakların izlenmesiKara, nehir, deniz drone ve uydu izleme sistemleri Endüstriyel robotlar, sensörler, uç bulut bilişim, Raman Kütle spektrometrisi, AI, büyük veri ve daha fazlası…

Bu kapsamda, Call25 kapsamı hakkında bilgilendirmede bulunmak amacıyla 26 Şubat 2024 tarihinde Eurogia tarafından PO günü Londra’da yapılması planlanmıştır. Başvurunuzu link üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için contact@eurogia.com mail adresine yazabilirsiniz ve linkten ilgili Eurogia websayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Call25 ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için: https://eurogia.eu/eurogia-calls/
Call25 ile ilgili dokümanlar ve şablonlar için: https://eurogia.eu/templates/
Eurogia Ortak Arama aracı üzerinden arama gerçekleştirmek için: https://eurogia.eu/eurogia-brokerage-tool/

Call 25 ve Eurogia ile ilgili sorularınız için contact@eurogia.com adresi üzerinden sekretarya ile irtibata geçebilirsiniz.

Comments are disabled