ETKİNLİKLER HAKKINDA


 

Değerli UCLG-MEWA Üyeleri,

 

Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek ve ağımızın dahil olacağı önemli etkinliklerde sizlerin katılımını sağlamak için ilginizi çekebilecek toplantıların kısa bir listesini sizlere sunmaktan memnuniyet duyarız.

 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat kişileriyle iletişime geçiniz.

 

Saygılarımızla,

 

1. UCLG Akdeniz Komisyonu Çalıştayı: 22-23 Eylül, 2016, Sousse, Tunus

UCLG Akdeniz Komisyonu Çalıştayı, Akdeniz’de bulunan yerel yönetimler ve geliştirme ortakları ile bağlantı kurmak için ilgi çekici bir fırsat niteliği taşımaktadır. Belediyelerin teknik kapasitelerini geliştirmeye yönelik olan bu etkinlik; göç, yerel finans, bölgesel gelişme ve genç istihdamı konularına odaklanacaktır.

http://www.commed-cglu.org/workshops-of-the-mediterranean-commission-of-uclg/?lang=en

İrtibat kişisi: Melis ŞAHİN: m.sahin@uclg-mewa.org

 

2. İklim Şansı: İklim Aktörleri Zirvesi, 26-28 Eylül 2016

İklim Aktörleri Zirvesi, iklim değişikliği konusunda iyi uygulamaları paylaşmak ve gerçekleştirilecek projeler için ortaklar bulmak adına kurulmuş büyük bir forum niteliği taşımaktadır. Zengin içerikli program, hem seçilmiş temsilcilerin hem de teknik görevlilerin ilgi alanına girmektedir.

http://www.climatechance2016.com/en/

İrtibat kişisi: Melis ŞAHİN: m.sahin@uclg-mewa.org

 

3.Belediye Başkanları  Forumu, Quezon, Filipinler, 29-30 Eylül 2016

Belediye Başkanları 3. Forumu, 2015 yılında Quito’da yapılan toplantının ardından, belediye başkanlarını Quezon, Filipinler’de buluşturacaktır. Forum, sosyal bütünlüğün yanı sıra kalkınmada diaspora ve göçmen etkisini güçlendiren politikaları istişare etmeleri için belediye başkanlarını bir araya getirecektir. Belediye Başkanları Forumu, tecrübelerin paylaşılması için önemli bir platform oluşturacaktır. Forum sınırlı kontenjanla gerçekleşse de konuyla ilgilenen belediyeler için iyi bir görünürlük kazanma adına büyük bir fırsat sunmaktadır.

http://www.migration4development.org/fr/node/46617

http://www.globalmayoralforum3.ph/index.php/programme

İrtibat kişisi: Gül AĞAR: g.agar@uclg-mewa.org

 

4. Belediyelerde Mükemmeliyetçilik ve İlerleme Zirvesi, Riyad, Suudi Arabistan, 5-6 Ekim 2016

Belediyelerde Mükemmeliyetçilik ve İlerleme Zirvesi; Suudi Arabistan’dan 150’den fazla vali, belediye başkanı, belediye başkan yardımcıları ve bilişim daire başkanı olmak üzere üst düzey yöneticiyi bir araya getirecektir. Söz konusu yöneticiler, vatandaşların sosyal refahını sağlamada belediyelerin oynadığı önemli rol dolayısıyla, en son trendlere, belediye faaliyetleri dahilinde en iyi uygulamalara, şehir planlamaya, çok kanallı hizmet sunumuna, ve son olarak da vatandaş ve toplum odaklı yaklaşımlara dair birinci elden bilgi alma fırsatı bulacaklardır.

 

http://www.naseba.com/what-we-do-/industry-meeting/municipality-excellence-expansion-summit/

İrtibat kişisi: Randa ALSABBAGH: r.alsabbagh@uclg-mewa.org

 

5. Akdeniz Bölgesinde Akıllı Şehir Projelerinin Uygulanması Toplantısı, Kazablanka, Fas, 10-11 Ekim 2016

Etkinlik, konuya dair konferanslar, bölgede yapılan akıllı girişimlerdeki iyi uygulamaların sunumları, uygulama ve yönetişim üzerine bir çalıştay ve bir saha ziyaretinden oluşmaktadır.

İrtibat kişisi: Randa ALSABBAGH: r.alsabbagh@uclg-mewa.org

6. UCLG Kongresi, 12-15 Ekim 2016, Bogota, Kolombiya

UCLG Kongresi her üç yılda bir yapılmaktadır. Kongre sırasında yeni başkan seçileceğinden ve tüm UCLG üye ve ortaklarının proje ve işbirliği fırsatları sunacaklarından söz konusu kongre önem arz etmektedir.

https://www.bogota2016.uclg.org/en

İrtibat kişisi: Salim KORKMAZ: s.korkmaz@uclg-mewa.org

 

7. Habitat III Konferansı, Quito, Ekvador, 17-20 Ekim 2016

Habitat Konferansı, her 20 yılda bir yapılmaktadır. Habitat III, Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin kabulünden sonra düzenlenen ilk Birleşmiş Milletler küresel zirvesi olacaktır. Zirve, belediyelerin, şehirlerin ve köylerin sürdürülebilir kalkınma sağlayıcıları olarak görevlerini yapabilmeleri için nasıl planlanıp yönetildiklerini tartışılması ve böylelikle de yeni küresel gelişmenin ve iklim değişikliği hedeflerinin uygulamaya nasıl geçirileceğinin kararlaştırılması için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

https://www.habitat3.org/

İrtibat kişisi: Salim KORKMAZ: s.korkmaz@uclg-mewa.org

 

8. UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konseyi Toplantısı & Göç Yönetimi Zirvesi, Şanlıurfa, 8-10 Kasım 2016

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konseyi Toplantısı, MEWA bölgesinde bulunan 100’den fazla belediyeyi, teşkilatımızdaki gidişatı değerlendirmek , Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri hem de Habitat III bağlamında UCLG-MEWA’nın katılımını planlamak amacıyla bir araya getirecektir. Toplantıda, UCLG-MEWA’nın 9 komitesinin tamamı faaliyet raporlarını ve 2016-2019 planlarını sunacaklardır.

Göç Yönetimi Zirvesi; uluslararası ve ulusal kurumlar, yerel yönetimler, sivil toplum, akademi dünyası ve özel sektörden yüksek temsilcilerini göç yönetiminin en iyi uygulamalarını yerel düzeyde değerlendirmek ve ilerideki zorluklarla başa çıkmak için inovatif politikalar geliştirmek için bir araya getirecektir.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konseyi Toplantısı İçin İrtibat kişisi: Metin ÖZDEMİR: m.ozdemir@uclg-mewa.org

Göç Yönetimi Zirvesi İçin İrtibat kişisi: Gül AĞAR: g.agar@uclg-mewa.org

 

Comments are disabled