FİLİSTİN DEVLETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİ


UCLG-MEWA, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi’nde bulunan yerel yönetimler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve  2030 Gündemi’nin uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını, diplomatik misyonlar nezdinde de sürdürüyor. Bu kapsamda, 25 Temmuz 2019 tarihinde UCLG-MEWA tarafından İstanbul’daki Filistin Devleti Başkonsolosluğu’na bir ziyaret gerçekleştirildi.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve beraberindeki heyet, Filistin Başkonsolosu Hana Abu Ramadan’ı, İstanbul’daki ofisinde ziyaret etti. Genel Sekreter Duman, Başkonsolos Abu Ramadan’a UCLG-MEWA’nın güncel ve planlanan faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özellikle 9-10 Temmuz 2019 tarihlerinde, Amman’da gerçekleştirilen UCLG-MEWA Kongresi kapsamında, Filistin’deki yerel yönetimlerle artan işbirliğinin daha da ileriye taşınması ve ülkedeki farklı yerel yönetim aktörlerinin de işbirliği sürecine dahil edilmesi konusu, ziyaret kapsamında öne çıkan başlıklar arasında yer aldı.

Ziyaretin bir diğer gündem maddesi ise, Teşkilatın 2019-2022 Faaliyet Dönemi’nde Filistin’deki üyelerin artan rolü oldu. UCLG-MEWA Kongresi’nde Teşkilatın eş başkanı olarak seçilen Filistin Yerel Yönetimler Birliği (APLA) ve UCLG-MEWA Akıllı Şehirler ve Kentsel Mobilite Komitesi Başkanı olarak seçilen Ramallah Belediyesi’nin yanı sıra komitelerin başkanlık divanları ile üyeliklerinde yer alan Filistin’deki belediyeler ile yapılacak çalışmalar, Genel Sekreter Duman ile Başkonsolos Abu Ramadan arasında değerlendirildi.

Comments are disabled