FİLİSTİNLİ BAKANDAN UCLG-MEWA’YA ZİYARET


Filistin Yerel Yönetimler Bakanı Majdi Al Saleh, 18 Mart tarihinde İstanbul’da bulunan UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ne çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Filistin’deki zorlu askeri ve siyasi koşullar, şehir sakinlerini ve yerel yönetimleri doğrudan etkilemeye devam etmekte.  UCLG-MEWA da 7 Temmuz 2021’de düzenlediği “İşgal Altında Kent Hakkı: Filistin Örneğiwebinarıyla işgal şartlarının yerel yönetimlere ve kent hayatına etkisini mercek altına almıştı.

Filistin Devleti Yerel Yönetimler Bakanı Majdi Al Saleh, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ne, Filistin’deki bu zorlu koşullar altında daha etkili bir yerel yönetişim tesis etmek için atılması gereken adımlara dair çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Al Saleh, Filistin merkezi yönetiminin ve belediyelerinin, UCLG-MEWA’nın faaliyetlerine daha aktif katılım göstermeye hazır olduğunu ifade etti.

Toplantıya katılan UCLG-MEWA ekibi ise Teşkilat’ın genel yapısı ve faaliyetlerine dair Al Saleh’e bilgilendirme gerçekleştirdi ve geliştirilebilecek bölgesel iş birliklerine dair bir sunum yaptı.

Comments are disabled