FİLİSTİNLİ YEREL YÖNETİCİLER UZMAN EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI


Türk dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA ve Keçiören Belediyesi işbirliğiyle 09-13 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlediği, Filistin El Halil Belediyesi’nden 13 yerel yönetim uzmanının katıldığı, “Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi, Su Yönetimi ve Kentsel Dönüşüm” konulu Uzman Eğitimi Programı, 09 Kasım 2015 Pazartesi günü TDBB Merkezinde yapılan açılış oturumu ile başladı.
Bir hafta boyunca İstanbul ve Ankara’da devam edecek programın açılış oturumuna, Filistin’in El-Halil Belediyesi’nin ilgili birimlerinden 13 uzman katıldı.
Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak’ın, Birliğin çalışmaları ve program hakkında bilgi vermesiyle başlayan açılış programında, Filistinli heyet adına konuşan Uzman Mühendis Yousef Zuhier Hamed Al Ja’bari davet için teşekkür ederek, Türkiye’de resmi bir program kapsamında bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.
Program, İstanbul ve Ankara’da sürecek
Birlik Merkezinde yapılan açılış töreni ve hediyeleşme sonrasında İstanbul’da kültür turu yapan katılımcılar, Topkapı Kültür Parkı ve 1453 Müzesini gezdikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Çadırına giderek belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar ve planlanan yeni projeler hakkında bilgi aldı.
Katılımcılar, programın devam eden günlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’ni (AKOM) ve İSKİ’ye giderek Afet Yönetimi, Su Yönetimi ve Atık Arıtma Sistemleri hakkında bilgi alacak. Yine İBB iştiraki olan AĞAÇ A.Ş. ve İBB Avrupa Yakası Haliç Park ve Bahçe Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alacak heyet, daha sonra Ankara’ya geçecek. 
Ankara’da Keçiören Belediyesi’nin Yerel Yönetimlerde Zabıta Uygulamaları, Sağlık Hizmetleri, Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Alt ve Üst Yapı Çalışmaları konusunda bilgi alacak olan heyet, ATO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak olan “Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı”na da katılacak.
Program, 13 Kasım Cuma akşamı düzenlenecek kapanış yemeği ve Katılım Sertifikalarının takdimi ile sona erecek.

Comments are disabled