GİRNE BELEDİYESİ’NDEN UCLG-MEWA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ: ERİŞİLEBİLİR TURİZM ÇALIŞTAYI’NA DOĞRU


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Kültür ve Turizm Komitesi’nin Başkanlık görevini yürütmekte olan Girne Belediyesi’nden Meclis Üyesi Fırat Güçlüsoy ve beraberindeki heyet 11-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ne çalışma ziyaretinde bulundu.

Toplantılarda özellikle Girne Belediyesi ev sahipliğinde 21-22 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan “Erişilebilir Turizm Çalıştayı” hakkında fikir teatisinde bulunularak atılması gereken adımlar ele alındı.

UCLG-MEWA Koordinatörlüklerinin çalışmalarının ve faaliyet takviminin de aktarıldığı görüşmede Akıllı Şehirler, Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim, Kültür ve Turizm, Sosyal İçerme ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği  konuları da gündeme geldi.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman,  Girne Belediyesi heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Erişilebilir Turizm Çalıştayı”nın Girne’de gerçekleştirilmesinin ehemmiyetine vurgu yaptı. Duman ayrıca, özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki yerel yönetimlerin UCLG-MEWA’nın çalışmalarında daha sık yer almaların önemine değindi.

 

Comments are disabled