GÖNÜLLÜ YEREL DEĞERLENDİRME RAPORU REHBERİ’NİN İKİNCİ CİLDİ İÇİN GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ!


 

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerel düzeyde izleme mekanizması olan Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporları’nın (Voluntary Local Reviews, VLR) belirli bir sistematiğe kavuşması için çalışmalar devam ediyor.

İlk cildi, geçtiğimiz yıl UCLG ve UN-Habitat tarafından hazırlanan VLR Rehberi’nin ikinci cildi için istişareler sürüyor. Özellikle VLR’ın Gönüllü Ulusal Değerlendirme Raporları’na (Voluntary National Reviews, VNRs) entegrasyonu konusu, bu hazırlıklarda öne çıkan en önemli husus. Bu amaçla UN-HABİTAT, Madrid Belediyesi ve UCLG Dünya Teşkilatı tarafından 23-24 Şubat 2021 tarihlerinde bu alanda çalışan tüm temsilcilerin davetli olduğu Uzman Grup Toplantısı gerçekleştirildi. İki gün süren istişare sürecinden elde edilen sonuçların, rehberin ikinci cildine katkı sağlaması bekleniyor. Ekte sizlerle bu toplantının taslak sonuç raporunu paylaşıyoruz.

Bunun yanı sıra ikinci cildin hazırlıkları için bir de anket hazırlandı. Buradan gelen yanıtlarla daha kullanıcı dostu bir rehber oluşturmak ve ihtiyaçlara en uygun yol haritasının belirlenmesi amaçlanıyor. Sizler de bu ankete katılarak çalışmalarımıza destek olabilir, kentlerinizin VLR çalışmalarında size rehberlik edecek bu yayında ihtiyacınız olan şeyleri bulabilmek için şimdiden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Communiqueě on Volutary Local Reviews

Saygılarımızla,

UCLG-MEWA Genel Sekreterliği

Comments are disabled