GREEN REFUGEES PROJESİNİN KURUCUSUNDAN UCLG-MEWA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ


Green Refugees Projesi’nin kurucusu ve AB iklim değişikliği ve gıda güvenliği konusunda sertifikalı bir eğitmen ve danışman olan Dr. Chaden Diyab, Green Refugees Projesi kapsamında UCLG-MEWA ile iş birliği olanaklarını görüşmek üzere 9 Kasım 2021 tarihinde UCLG-MEWA’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Dr. Diyab toplantıda, 2014 yılında kurulan ve iklim değişikliği veya çatışma nedeniyle yerinden edilmiş kişilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan Diyalog Derneği’nin Green Refugees Projesi çerçevesinde başlattığı Yeşil Eğitim programı hakkında bilgi verdi. Bu bağlamda, Dr. Diyab, aynı programın yüksek mülteci nüfusuna ev sahipliği yapan diğer UCLG-MEWA üyesi kentlerde de gerçekleştirilmesi yönünde UCLG-MEWA’ya iş birliği teklifinde bulundu. Öte yandan, UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz, UCLG-MEWA’nın özellikle sosyal içerme ve çevre alanlarındaki proje ve faaliyetlerini aktardı.

Toplantı, göç ve çevre ile ilgili konularda taraflar arasında kurulabilecek işbirliğine ilişkin dileklerin ifade edilmesiyle sona erdi.

Comments are disabled