​II. SU KAYIP VE KAÇAKLARI TÜRKİYE FORUMU


AKATED tarafından düzenlenen II. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu UCLG-MEWA’nın da desteğiyle 28-29-30 Eylül tarihlerinde İstanbul WOW Otel Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 30 Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerinin, özel sektörün ve üniversitelerin bir araya geldiği etkinlikte, Türkiye’de su kayıp ve kaçakları ile nasıl mücadele edileceğine ilişkin bilgiler verildi..
Forumun açılış konuşmalarını gerçekleştiren Bağcılar Belediye Başkanı ve MBB Başkanı Lokman Çağırıcı, AKATED Yönetim Kurlu Başkanı Yasin Torun, ACWUA Genel Sekreteri Khaldon Khashman suyun önemini vurgularken; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ise faturaların yarısının kaçak parası olduğunu ve suyun verimli kullanılmasının ve kayıp ve kaçakların azaltılmasının hayati olduğunu dile getirdi.
Forum ikinci gününde ise “Gelecek Su İçin Neler Getirecek?” ve “Su Kayıp Ve Kaçakları İçin Tespit Kontrol Yöntemleri” oturumları ile devam etti. Standımızı ziyaret eden AKATED Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Torun, UCLG-MEWA ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

Comments are disabled