“İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi Açılış Programı”


İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen “İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi Açılış Programı” 14 Ekim 2015 Çarşamba günü 09.30 -11:30 arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi (Yenikapı Mevlevihanesi) konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Programın açılışı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Musa DUMAN ve Mütevelli Heyet Başkanı İsmail GERÇEK’in konuşmalarıyla başlayacak ve proje bilgilendirme sunumu ve ardından proje paydaşlarının konuşmalarıyla devam edecektir. 
İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi’nin koordinatörlüğünü Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi üstlenmiştir. Projenin diğer paydaşları ise; 
Esenler Belediyesi, 
Üsküdar Belediyesi, 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 
Sosyal Politikalar Derneği, 
İstanbul Perder,
İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü, 

Görüldüğü üzere ülkemizin en güzide STK, kamu, özel sektör temsilcilerini bir araya getiren proje kapsamında İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarından 1000 kadın seçilecek, mesleki eğitimlerden ve kişisel gelişim programlarından geçecek, psikolojik ve ekonomik destek alacaktır. Projenin sonunda 500 kadının istihdam edilmesi hedeflenmektedir. 

Comments are disabled