İZMİR’DE GÜNDEM ‘ALTERNATİF TURİZM’


 

UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi, Başkanlık Divanı toplantısının hemen ardından ilk faaliyeti olarak Alternatif Turizm: Eğilimler ve Öngörüler Panelini İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında gerçekleştirdi. 6 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleşen panelde özellikle alternatif turizmin önemli dallarından olan sağlık turizmi, kongre turizmi, gastronomi turizmi, ekoturizm ve kentsel turizm gibi konular, alanında uzman olan konuşmacılar tarafından masaya yatırıldı.

UCLG-MEWA’nın Yönetim Kurulu toplantısının hemen ardından başlayan panelde ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ana tema konuşmasını gerçekleştirdi. Soyer, konuşmasında alternatif turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla İzmir’in kapsamlı bir turizm envanterinin hazırlanmaya başlandığını duyurdu.

Soyer’in konuşmasının ardından başlayan panelde moderatörlüğü gazeteci İsmail Reha Arar üstlenirken, sağlık turizmi alanında İlker Ünsever, ekoturizm alanında Michele Rumiz, kongre turizmi alanında Volkan Ataman, gastronomi turizmi alanında Yeşim Kaya ve kentsel turizm alanında Zahra Golmohammadi konuşmalarını gerçekleştirdi. Dinleyicilerin de söz alarak katkıda bulunduğu Alternatif Turizm: Eğilimler ve Öngörüler Paneli fuar kapsamında da yoğun ilgi ile karşılandı.


Etkinlik fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled