KALKINMA POLİTİKA FORUMU (PFD) AVRUPA VE KOMŞU BÖLGELER ÇEVRİMİÇİ TOPLANTISI


Kalkınma Politika Forumu (PFD) Avrupa ve Komşu Bölgeler Toplantısı, 17 Temmuz 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinin yanı sıra, PFD Görev Gücü üyelerinin katıldığı etkinlikte, AB’nin 2021-2027 yılları arasında uygulayacağı mali programlara yönelik görüş ve öneriler paylaşıldı.

2020 yılında güncellenecek olan “AB Çok Yıllık Finansal Çerçeveleri”nin hazırlıkları kapsamında, bir dizi istişare süreci başlatıldı. Çevrimiçi bölge toplantıları formatında gerçekleştirilecek bu sürecin ilk adımı, PFD Avrupa ve Komşu Bölgeler Toplantısı ile atılmış oldu. AB Komşuluk Bölgesi’ni temsilen PFD Görev Gücü üyesi olan UCLG-MEWA’nın da etkin şekilde yer aldığı toplantıda katılımcılar, yeni bütçeleme dönemini ve konuyla ilgili hazırlıkları değerlendirdi. Toplantıda, yerel yönetimlerin de söz konusu hazırlıklara katkıda bulunacağı, katılımcı ve sistematik bir istişare süreci yürütüleceğinin altı çizildi.

İstişare süreci, Afrika ve Asya Bölge Toplantıları ile devam etmekte. Detaylar için UCLG-MEWA web sitesini takip edebilirsiniz.

Comments are disabled