KARATAY BELEDİYESİ, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) ÜST DÜZEY SİYASİ FORUMU’NA KATILDI


 

BM Üst Düzey Siyasi Forumu (HLPF) 2021 kapsamında 9 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler Günü temalı “Yerelde Ortak Gündeme Doğru” çevrimiçi panelinde, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyanın farklı noktalarından seçkin yerel yönetim temsilcilerinin katıldığı panelde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında Karatay’da yürüttükleri çalışmalardan bahsetti. 

UCLG-MEWA ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğiyle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) doğrultusunda Türkiye’de Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporu (VLR) hazırlama aşamasındaki ilk üç belediyeden birinin Karatay Belediyesi olduğunu vurgulayan Kılca ayrıca UCLG MEWA yetkililerinin, Konya’da söz konusu rapor ile yürütülecek çalışmalar hususunda personellerine  eğitim verdiğine değindi.

Katılımcılık anlayışı çerçevesinde, tüm paydaşlarının desteği ile hazırlama sürecinde oldukları VLR çalışmasının ve mevcut faaliyetlerinin 17 Amaçla hizalanmasına yönelik faaliyetler yürütmekte olduklarına da değinen Kılca,  katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde ve  paydaşlarının desteğiyle hazırlamakta oldukları VLR’ın, yürüttükleri çalışmalar ile örtüştüğüne dair tespitlerin kendilerini memnun ettiğini belirtti. Başkan Kılca bununla beraber   geliştirecekleri politika ve eylemlerle VLR’ı en iyi şekilde tamamlayarak ortaya çıkan tabloya göre hareket etmek istediklerini ifade etti.

Comments are disabled