Karesi Belediyesi’nden UCLG-MEWA’ ya Ziyaret


 

UCLG-MEWA üyelerinden Balıkesir Karesi Belediyesi Heyeti UCLG-MEWA’yı 3 Ağustos 2016 tarihinde ziyaret etti. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı ve Karesi Belediyesi çalışanlarından oluşan heyet önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek etkinlikler ve bu etkinliklerde nasıl işbirliği sağlanacağı yönünde UCLG-MEWA ekibiyle görüş alışverişinde bulundular.

Toplantı, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın heyete teşkilat ile ilgili kısa bir bilgilendirme konuşması yapmasıyla başladı. Teşkilata dair birçok ayrıntıyı paylaşan Duman, daha sonra misafirlerden gelen soruları da cevapladı.

Toplantının ilerleyen saatlerinde UCLG-MEWA Koordinatörleri birimlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdiler. Sunumlarda, departmanların aktivite ve çalışmaları hakkında bilgilere yer verildi.

Yapılan sunumları ilgi ile dinleyen heyet, UCLG-MEWA’ nın tanıtım ve teknolojiyi etkin kullanma hususlarını beğeni ile karşıladı.  Karesi Belediye Başkanı Yılmaz, UCLG-MEWA’ nın; yayın, basın ve bilgi ulaştırma kanallarını bu derece etkin kullanmasının teşkilatın vizyonunu geliştirmede önemli bir nokta olduğunu söyledi.

Toplantıda olası ortaklık projeleri konuşuldu. Bu bağlamda, ileri bir tarihte Karesi Belediyesi ile UCLG-MEWA Projeler Koordinatörlüğü arasında bir toplantının düzenlenmesi yönünde karara varıldı. 

Comments are disabled