KARTEPE ZİRVESİ 2018: “GÖÇ, MÜLTECİLİK VE İNSANLIK”


İlki “15 Temmuz ve Dünya Darbe Düzeni” temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ikincisi hayata geçiriliyor. 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirilecek zirvenin, bu yılki temasını “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” başlığı oluşturmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Kartepe Zirvesi, dünyayı ilgilendiren sosyolojik konuları ele almak, günümüz dünyasının sorunları için yeni çözüm önerileri geliştirmek üzere insanlığın problemlerine çözüm arayan tarafları bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Zirve sayesinde akademisyenler, dünyanın pek çok ülkesinden entelektüeller, STK temsilcileri, bölgesel ve uluslararası teşkilatların temsilcileri düşünce ve önerilerini dünya ile buluşturma fırsatı bulacaklardır.

Kartepe Zirvesi 2018 programı; konferans, çalıştay, panel ve akademik oturumlardan oluşmaktadır. Kartepe Zirvesi Deklarasyonu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da zirveyi takiben ilan edilecektir.

Zirvede paydaş olarak yer alan UCLG-MEWA’nın Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin Sempozyum Onur Kurulu’nda yer alırken UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman da Sempozyum Bilim Kurulu’nda yer alacaktır.

Zirveye çalışma alanımız içerisinde yer alan; Türkiye, Lübnan, Filistin, Suriye ve Ürdün’den; belediye başkanları, belediyelerin ilgili biriminden temsilciler ve STK temsilcileri katkı sunacaktır.

 

Comments are disabled