LÜBNAN’IN TRABLUSŞAM BELEDİYESİ İLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI


 

UCLG-MEWA ailesi olarak, Trablusşam kentinde 29 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen üzücü olay dolayısıyla Lübnan halkı ve yerel yönetim yetkilileri ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Kent genelinde yaşanan protestolar sonucunda bir kişinin yaşamını yitirdiği, pek çok insanın yaralandığı ve tarihi Trablusşam Belediye Binası’nın yandığına ilişkin haberleri kaygı ile takip ediyoruz.

Trablusşam Belediyesi ve Trablusşam Belediyesi’nin üyesi olduğu El-Fayhaa Belediyeler Birliği uzun süredir UCLG ağının etkin üyeleridir ve yerel yönetimlerin güçlendirilmesine yönelik küresel gündeme katkıda bulunmaktadır.

Şehrin içinden geçtiği bu zor günlerde, başta UCLG ailesi olmak üzere uluslararası kamuoyunu, Trablusşam şehrinin en acil ihtiyaçlarını karşılamak ve zararların giderilmesi, çatışmalarda hasara uğrayan tarihi binaların restore edilmesi için destek vermek üzere dayanışmaya çağırıyoruz.

Nasıl destek sağlayabileceğinizi öğrenmek isterseniz, lütfen aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden Trablusşam Belediyesi ile iletişime geçiniz.

E-Posta: archiled@hotmail.com (“cc” için: uclg-mewa@uclg-mewa.org)

Tel: +961 3 967 839

Lübnan için huzur dolu günlerin bir an önce gelmesini diliyoruz.

 

UCLG-MEWA Genel Sekretaryası

Comments are disabled