Lüleburgaz ve Ramallah Belediyeleri Guangzhou Ödülü’nde Aday Listesinde


Guangzhou Ödülü olarak bilinen Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü için dünyada 3000 aday şehir arasında bölgemizden Lüleburgaz ve Ramallah Belediyeleri ilk 15’e girdiler!

5-8 Aralık’ta Çin’in Guangzhou kentinde gerçekleşecek olan ve ödülün sahiplerini bulacağı tören öncesi Lüleburgaz ve Ramallah Belediyelerini desteklemek için aşağıdaki linkte Lüleburgaz ve Ramallah seçeneklerini tıklamanız yeterli:

 http://pub1.chinadaily.com.cn/survey/20161020/indexen.php

Not: Her saat başı oy kullanabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi de 3. Guangzhou Ödülü’nde öne çıkan girişimler arasında yer almaktadır. İBB, İstanbul’da Afet Risk Yönetimi için Megaşehir Gösterge Sistemi Projesiyle Seferihisar Belediyesi de Mali Yardım Sistemi Kamu Kartı- yani Seferikart girişimiyle öneçıkan 45 girişim arasında yer aldı.

Guangzhou Ödülü hakkında

Guangzhou Ödülü olarak bilinen Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü fikri, kentin 2004’teki kuruluşundan bu yana UCLG ile ve 1993’ten bu yana Metropolis ile olan uzun vadeli işbirliğinden ortaya çıkmıştır.

UCLG,  Metropolis  ve  Guangzhou  Belediye  Yönetimi  tarafından  birlikte  verilen  Guangzhou  Ödülü,  kentlerde  ve bölgelerde sosyo-ekonomik ortamı iyileştirmeyi, sürdürülebilirliği  teşvik  etmeyi  ve  böylelikle  vatandaşların  geçim kaynaklarını  artırmaya  yönelik  inovasyonları  ödüllendir meyi amaçlar. İki yılda bir verilen ödül, kamusal sektördeki öne çıkan yenilikçi projeleri ve uygulamaları teşvik eder ve tanır.

Comments are disabled