MEWA BÖLGESİ ARACI ŞEHİRLER FORUMU İÇİN KAPADOKYA BÖLGESİ BELEDİYELERİNE HAZIRLIK ZİYARETİ


Genel Sektreter Mehmet Duman, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Salim Korkmaz ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Departmanı Proje Sorumlusu Randa Al Sabbagh’tan oluşan UCLG-MEWA heyeti, 21-22 Eylül 2017’de Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’nun hazırlıkları kapsamında, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Uçhisar Belediye Başkanı  Ali Karaaslan ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a ziyarette bulundular.

Nevşehir Belediyesi Ziyareti

UCLG-MEWA heyeti, Belediye Başkanı Sn. Ünver ve  etkinliğin hazırlık aşamasında ve düzenlenmesinde görev alacak olan belediye personeliyle bir araya geldi. Sn. Ünver Nevşehir Belediyesi ve personelinin, Aracı Şehirler’in bölgesel ve uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayacak olan bu öneli etkinliğe katkıda bulunmak üzere UCLG-MEWA’yla her türlü işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.  Etkinliğe çok sayıda katılımcı bekleniyor.

Acıgöl, Uçhisar ve Ürgüp Belediyelerine Ziyaret

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki faaliyetleri hakkında bilgi vererek, belediye başkanlarını Nevşehir’deki toplantıya aktif şekilde katılmaya davet etti.

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan, Belediye’nin gerçekleştirdiği bazı projeleri sundu.  Bu projeler arasında, bir kadınlar konseyinin kurulması da yer alıyor. Sn. Karaaslan, görüşmede ayrıca Uçhisar’ın son derece önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, MEWA Bölgesi Aracı Şehirler Forumu’na büyük ilgi göstererek, Belediye’nin restorasyon konusundaki projelerini uygun bir oturumda katılımcılara sunmayı ve etkinliğin sosyal programı çerçevesinde Ürgüp’e de bir ziyaret düzenlenmesini teklif etti. Ürgüp’ün turistik açıdan önemli bir şehir olması nedeniyle, Belediye Başkanı Yıldız, UCLG-MEWA Turizm Komitesi ve Kültür Komitesi’ne üye olmaya davet edildi.

Ziyaretlerin tümü, UCLG-MEWA’nın Kapadokya Bölgesi’ndeki üyelerinin UCLG-MEWA faaliyetlerine katılımlarının artırılması ve teşkilatla olan bağlantılarının güçlendirilmesi açısından son derece faydalı geçti.

 

Comments are disabled