PROF. DR. HAYDAR SUR, UCLG-MEWA’NIN CANLI YAYININA KONUK OLDU


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yerel Yönetim Söyleşileri kapsamında gerçekleştirdiği canlı yayınında Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur’u konuk etti.

UCLG-MEWA, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verdiği Yerel Yönetim Söyleşilerine sosyal medya üzerinden devam etti. 7 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilen ve Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur’un konuk olduğu söyleşinin ana teması “Koronavirüs Tedbirleri ve Halk Sağlığı”ydı.

Prof. Dr. Sur konuşmasında sosyal mesafenin korunmasına özellikle dikkat çekerken, Türkiye ve dünyada aşı çalışmalarının hız kazandığını vurguladı. Prof. Sur, halk sağlığı yaklaşımı ile gerçekleştirdiği sunumunda ise virüsün dünya genelindeki başlangıç ve ilerleme süreçlerine değindi; alınması gereken tedbirleri sıraladı.

Normalleşmenin ne zaman gerçekleşebileceğine dair #MEWATalks etiketiyle gelen soru üzerine Prof. Sur, dünyanın bu süreçte daha fazla dijitalleşeceğini, sosyal mesafeye daha fazla dikkat edileceğini ve sağlığa verilen önemin daha da artacağını ifade etti. Prof. Sur ayrıca el temizliğinin önemine dikkat çekerek, belli bir sürecin sonunda insanların belirli bir yaşam düzenini benimseme noktasına geleceğini söyledi.

Canlı yayın soru cevap kısmının ardından son buldu.

Yayına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Comments are disabled