RAFAH BELEDİYESİ HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA’nın Sultanahmet’te bulunan Genel Sekreterlik binasında 5 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen heyetler arası görüşmede, Filistin’deki yerel yönetimlerin durumu ve UCLG-MEWA ile olan ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmaların hızlandırılması konuları ele alındı.  Toplantıda ayrıca,  UCLG-MEWA Uluslararası Organizasyonlarla İlişkiler Koordinatörü Yasmin Alhayek tarafından teşkilatın yapısı, çalışma alanları ve güncel faaliyetlerini içeren bir de sunum gerçekleştirildi.

Konuşmasında, Filistin ’deki yerel yönetimlerin UCLG-MEWA’ nın faaliyetlerinde daha etkin bir biçimde yer almasının önemine değinen Genel Sekreter Mehmet Duman, Rafah Belediyesi heyetine teşkilatın Arapça yayınlarından takdim etti.

Toplantı sonrasında, Rafah Belediye Başkanı Dr. Ahmad Al Soofi; Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu’na çevrimiçi olarak katıldı.

Al Soofi,  konuşmacı olarak yer aldığı  “İklim Adaleti için Harekete Geçmek: Aracı Şehirlerin Dirençliliğe Doğru Yarış (R2R) ve Sıfıra Doğru Yarışa (R2Z) Katılımını Sağlamak” adlı özel oturumda, Rafah şehrini etkileyen insani krizin üstesinden gelebilmek için tüm paydaşlar arasında iş birliği çağrısında bulundu.

Comments are disabled