SAYIN MOHAMAD SAADIE’DEN TEBRİK MESAJI


Değerli Üyeler, Paydaşlar ve Çalışma Arkadaşlarım,

Yeni yıl vesilesiyle sizlere saygılarımı ve iyi dileklerimi sunuyorum. 2020 yılının tüm dünya ve özellikle MEWA bölgesi için esenlik, refah ve her kademede ilerleme ile dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgili şehrim DeirNbouh’un ve kalbimde özel bir yeri olan Dannieh’nin halkı başta olmak üzere, bana güvenen herkese teşekkür ediyorum. Benden desteklerini esirgemeyen Dannieh Belediyeler Birliği ve UCLG-MEWA’daki çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçkin teşkilatın başkanı seçilmem için beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Desteklerine layık olmaya çalışacağım.  UCLG Başkan Yardımcılığına beni layık gören UCLG’deki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim; bu süreçte bana verilen destekleri unutmayacağım. Büyük bir dayanışma içerisinde, el ele vererek hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi umuyorum.

SKH’leri yerelleştirme gibi zorlu bir misyonu üstlendiğimizden dolayı iyi uygulamalara, uzmanlığa ve deneyime sahip olma sorumluluğunu taşıyoruz.

Başta Sayın Genel Sekreter Mehmet Duman olmak üzere tüm UCLG-MEWA personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Sayın Mehmet Duman, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda kabul edilen stratejik planı ve Durban’daki UCLG Kongresi’nde teklif edilen ve teşkilatın 2020 yılı ve 2020-2022 dönemine dair vizyonunu içeren belgenin hayata geçirilmesi ve takibinin yapılması konusunda büyük bir özveri ile çalıştı.  UCLG-MEWA bünyesindeki altı komite ile eşgüdümlü bir şekilde çalışarak ve partnerlerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla işbirliği yaparak hedeflerimize ulaşacağız.

MEWA Bölgesi’ndeki temel önceliklerimiz arasında mültecilerin sorunlarıyla ilgilenmek ve onların ev sahibi toplumlara entegre olmalarına yardımcı olmak yer alıyor.

Bu görevi tek başına ifa etmemizin çok zor olduğunun farkındayız; bu sebeple, uluslararası kuruluşların ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, onlarla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı yürütmeliyiz.

Aniden ülkesini terk etmek zorunda kalan “mültecileri”, ev sahibi ülkenin ekonomik süreçlerine katılan, toplumsal zenginlik yaratan ve kültürel çeşitliliğe katkı sağlayan “göçmenlere” dönüştürmek için çalışıyoruz.

Hiçbir ayrımcılığa ve ırkçılığa maruz kalmadan onurla yaşama özgürlüğüne dayanan yurttaşlık kavramını geliştireceğiz.

Teşkilatımız UCLG aracılığıyla her düzeyde iş birliklerini arttırmayı umuyoruz.

“Gezegenimiz geleceğimizdir” düsturumuza sadık kalmak için hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimize inanıyor ve bunu hak ettiğimizi düşünüyoruz.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Mohamad SAADIE
DeirNbouh Belediye Başkanı
Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı
UCLG-MEWA Başkanı
UCLG Başkan Yardımcısı

Comments are disabled