"ŞEHİRLERİN SESLERİ TÜM DÜNYADA DUYULACAK"


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN ve Proje Sorumlusu Randa AL SABBAGH, 21-22 Ağustos 2016’da Kuveyt’te Kuveyt Belediyesi ve Arap Kentleri Teşkilatı’na (ATO) bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mehmet DUMAN, ziyaretleri sırasında Kuveyt Belediyesi Genel Müdürü, Mühendis Ahmed AL-MANFOUHI’ye UCLG-MEWA’nın çalışma, etkinlik ve yayınlarına ilişkin bilgi verip, kendilerini UCLG-MEWA ailesine ve etkinliklerine katılmaya davet etti. Mehmet DUMAN ve Ahmed AL-MANFOUHI ayrıca 12-15 Ekim 2016 tarihinde Bogota’da gerçekleştirilecek olan 5. UCLG Kongresi’nde yapılacak UCLG Başkanlığı seçimleri hakkında da görüştüler.

Ziyareti büyük bir memnuniyetle karşılayan Ahmed AL-MANFOUHI, UCLG-MEWA ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacaklarını ve Mehmet DUMAN’ın önerilerini değerlendireceğini belirtti.

Arap Kentleri Teşkilatı (ATO) Genel Sekreteri Ahmad AL-SABEEH’e yapılan ziyaret sırasında Mehmet DUMAN, ATO ile daha fazla işbirliği halinde çalışmak istediklerini belirtti. Mehmet DUMAN ayrıca, “Eğer bu iki teşkilat etkili bir şekilde birlikte çalışırlarsa, Orta Doğu ve Batı Asya bölgesinde bulunan şehirler uluslararası arenada daha fazla güç sahibi olma imkânı bulacaklardır. Böylece bu şehirlerin sesleri tüm dünya tarafından duyulacaktır” dedi.  

Mehmet DUMAN ATO’yu, UCLG-MEWA’nın yakın gelecekteki etkinliklerine katılmaya davet etti:

-8-10 Kasım 2016 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı & UCLG-MEWA & WALD Uluslararası Göç Yönetimi Zirvesi.

-10-12 Kasım 2016 tarihlerinde Gaziantep’te UCLG-MEWA Kültür Komitesi ile beraber gerçekleştirilecek olan Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) Genel Kurul Toplantısı.

Ahmad AL-SABEEH, Mehmet DUMAN ile aynı görüşte olduklarını belirterek, UCLG-MEWA’nın gelecek etkinliklerine ve 5. UCLG Kongresi’ne katılmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Her iki teşkilat, Orta Doğu ve Batı Asya’daki şehirleri gelecekte daha iyi temsil etmek için daha fazla işbirliği içinde çalışmada mutabık kaldılar.

Comments are disabled