ŞEYMA DÖĞÜCÜ,UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLDU


 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 08 Eylül 2020 Salı günü gerçekleştirdiği “Koronavirüs İle Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşisi’nde Sancaktepe Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Üyesi  Av. Şeyma Döğücü’yü konuk etti.

Konuşmasına Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine değinerek başlayan Başkan Döğücü, Türkiye’nin bu süreçte başarılı bir sınav verdiğini ifade etti. Başkan Döğücü ayrıca pandemi sürecinde Sancaktepe Belediyesi olarak gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerden bahsetti.

İstanbul’un tek kadın belediye başkanı olarak üstlenmiş olduğu misyonun öneminin farkında olduğunu ifade eden Başkan Döğücü, kadınların yerel yönetimlerdeki siyasi temsiline yönelik yaptığı açıklamada kadın sayısının artmasıyla beraber nitelikli kadın sayısının da artmasının önemli olduğunu vurguladı. Döğücü ayrıca küresel siyasette de kadın temsilinin artık gözle görülür bir ağırlığının olduğunu sözlerine ekledi.

Sancaktepe Belediye Başkanı’nın gündem maddeleri arasında, ilçedeki göç yönetimi, Sancaktepe Belediyesi’nin uluslararası faaliyetleri ve afetle mücadele konuları da yer aldı.

Yayına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled