STRAZBURG’DAKİ YÖNETİM KURULU: ÖNEMLİ KARARLAR RAPORU


23-25 Mayıs 2018’de Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu’nun ardından, Başlıca Kararlar Raporu’nu paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Sürece aktif katılımları ve güçlü katkıları için tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Strazburg’da gerçekleştirdiğimiz toplantılardan sizlerin de olumlu sonuçlar aldığını umuyoruz.

Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen ve 70’in üzerinde siyasi temsilcinin yanı sıra, 50’den fazla ulusal hükümet yetkilisi ve uluslar arası teşkilatın da yer aldığı 300’den fazla yerel ve bölgesel yönetim temsilcisini bir araya getiren Yönetim Kurulu toplantımız büyük bir başarıya imza atmıştır.

UCLG yönetim organları toplantıları kapsamında, ilk defa, UNACLA & Küresel Görev Gücü çerçevesinde ve BM-Habitat işbirliğiyle, ulusal ve yerel yönetimler arasında bir diyalog oturumu gerçekleştirilmiştir. Bu üst düzey oturumlar, UCLG Başkanı Parks Tau ve BM BM Müsteşarı’nı ve BM-Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif’i de ağırlamıştır.

​Yönetim Kurulu kapsamındaki toplantıların sosyal medyadaki yansımalarını görmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız. Aşağıdaki linklere tıklayarak toplantılardan fotoğraflara da erişebilirsiniz.

Ekibimiz, sorularınız olması halinde yardımcı olmaya her daim hazırdır. Bizimle UCLGExBu@uclg.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

UCLG Dünya Sekretaryası

Aşağıdaki belgelere ulaşmak için lütfen linklere tıklayınız:

Sosyal Medya:

Comments are disabled