TAHRAN HEYETİNDEN UCLG-MEWA’YA ZİYARET


Tahran Belediyesi Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Zoheir Sabaghpour, beraberindeki heyet ile birlikte 18 Haziran 2021 tarihinde Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’na (UCLG-MEWA) çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

UCLG-MEWA’nın Sultanahmet’te bulunan Genel Sekreterlik binasında gerçekleştirilen ikili ve heyetler arası görüşmelerde özellikle ilişkilerin geliştirilmesi ve olası iş birlikleri konuları ön plana çıktı.

Genel Sekreter Mehmet Duman, Teşkilatın Eş başkanlığı görevini de yürüten Tahran Belediyesinden gelen heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek İran’daki yerel yönetimlerin UCLG-MEWA bünyesinde daha aktif olmalarının faydalı olacağını ifade etti. MEWA Bölgesi olarak UCLG’nin iki önemli toplantısına ev sahipliği yapacaklarına değinen Genel Sekreter Duman, 10 Haziran tarihinde çevrimiçi olarak tanıtımı yapılan 4. UCLG Kültür Zirvesi’ne İzmir’in, 2. Aracı Şehirler Dünya Forumu’na ise Kütahya’nın ev sahipliği yapacağını ifade etti. Toplantıda ayrıca UCLG-MEWA’nın 2020 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler ve 2021 yılı faaliyet programı da görüşüldü.

Comments are disabled