UCLG ÇALIŞMA OTURUMU


 

UCLG Dünya Teşkilatı Sekretaryası ve Bölge Teşkilatları, UCLG Kongre hazırlıklarını görüşmek ve Yerel Demokrasi ve Desantralizasyon Küresel Gözlemevi’nin (GOLD) ’SKH’nin Yerelleştirilmesi” temasıyla tamamladığı 5. Raporu'nu (GOLD V) değerlendirmek üzere, 9-10 Eylül 2019 tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde bir araya geldi.

UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz ve ev sahibi Barselona Belediyesi’nden temsilcilerin konuşmalarıyla başlayan oturumun ilk gününde, GOLD V Raporu’nun oluşturulmasında görev alan uzmanlar her bir Bölge Teşkilatı özelinde raporun temel çıktılarını paylaştı. İkinci gün gerçekleştirilen UCLG Sekretaryaları Çalışma Oturumu’nda ise, Bölge Teşkilatları’nın UCLG Kongresi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ele alındı. Bu kapsamda, Kongre oturumlarından biri olan ve her bir bölge teşkilatının aktif rol alacağı Asamble Kulvarı’nın metodolojisi ve oturumdan beklenen sonuçlar tartışıldı.

Teşkilat’ın 2020 Çalışma Planı’na yönelik tartışmaların da yapıldığı toplantı, Değerlendirme Oturumu ile son buldu. Bilindiği üzere, UCLG Kongresi 11-15 Kasım tarihlerinde Güney Afrika’nın Durban kentinde toplanarak yeni dönem için UCLG Başkanlık Divanı’nı yenileyecek. Kongre detaylarından ve UCLG Dünya Teşkilatı’na ilişkin güncel gelişmelerden haberdar olmak için UCLG-MEWA Newsletter’ı takip etmeye devam edin.

Comments are disabled