UCLG BAŞKANI KADİR TOPBAŞ'A TATARİSTAN DEVLET MADALYASI VERİLDİ


Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki törende  konuşan Tataristan Cumhurbaşkanı MINNIHANOV " Sn. TOPBAŞ, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Başkanı olarak verdiği hizmetlerin yanı sıra İstanbul ile Kazan şehirleri arasındaki işbirliğinde büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple Sn. TOPBAŞ’a halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan TOPBAŞ ise konuşmasında “Yereli dışlayarak ulusal politika üretmek artık imkansız hale gelmiştir. Küresel istikrar ve sürdürülebilirlik için yerel yönetimlerin katkısının önemlidir. Ben Dünya çapında yerel yönetimlerin güç kazanması için mücadele ediyorum. İstanbul ve Kazan şehirleri bölgelerinde yeniliklerin başını çekecek potansiyele ve güce sahiptir.  Ödül için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Tataristan Cumhurbaşkanı MINNIHANOV Başkan TOPBAŞ’a Devlet Madalyası’nı takdim etti.

KAZAN ÜNİVERSİTESİ’NDE KONUŞTU

TOPBAŞ, Devlet Madalyası Takdim Töreni’nden sonra Kazan Üniversitesi’nde öğrencilere hitap etti. Üniversitenin Türkoloji bölümündeki öğrencilerle bir araya gelen TOPBAŞ’a Rusya Federasyonu Başkanı Putin imzalı “23. Kazan Üniversite Yaz Oyunları Hatıra Madalyası”  da verildi.

UCLG AVRASYA BÖLGE TOPLANTISI

TOPBAŞ, Kazan Belediye Başkanı İlsur METSIN ile birlikte UCLG Avrasya Bölge Teşkilatı toplantısına da katıldı.

Comments are disabled