UCLG ÖDÜLLERİ BAŞVURU ÇAĞRISI


Orta Doğu ve Batı Asya bölgesinden geçtiğimiz yıllarda yoğun bir şekilde katılım gösterilen UCLG – Meksiko – Kültür 21 Uluslararası Ödülleri’nin 5’inci edisyonu için başvurular açıldı!

UCLG – Meksiko – Kültür 21 Uluslararası Ödülleri, Meksiko Belediyesi ve UCLG Kültür Komitesi iş birliğinde, kültüre ve sürdürülebilir şehirlere katkılarıyla fark oluşturan öncü kentlerin ve kişilerin tanınması amacıyla düzenlenmektedir. Ödüller bu yıl COVİD-19 krizi ve salgın sonrası toparlanma bağlamında kültürel hakların savunuculuğunda bulunan ve/veya önemseyen sistemlerin önemli bir parçası olarak kültürü teşvik eden şehirlere ve şahıslara verilecektir.

50 adayın “Kültürel Haklar ve COVID Krizi: En İyi 50 Eylem” başlığıyla finalist ve iyi uygulama olarak tanınacağını belirtmek isteriz. Ödül ile ilgili detaylı bilgiye buradan, kurallara ise buradan ulaşabilirsiniz. 22 Nisan 2022 tarihinden önce başvuru yapmak için de bu sitede bulunan formu doldurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için UCLG Kültür Komitesi Sekreterliği ile doğrudan veya culture@uclg.org e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 


 

2022 UCLG Barış Ödülü başvuruları açıldı!

Comments are disabled