UCLG GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI ÇEVRİM İÇİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


UCLG, 18 Nisan 2023 tarihinde Zoom platformu üzerinden çevrim içi olarak genel sekreterler toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz ev sahipliği yaptı ve UCLG-MEWA Genel Sekreteri Dr. Mehmet DUMAN da dahil olmak üzere diğer bölge teşkilatlarının genel sekreterleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada UCLG-MEWA’nın 2022-2025 stratejik önceliklerini paylaşan Dr. Mehmet DUMAN, UCLG-MEWA’nın bölgedeki küresel gündemlerini ve özellikle de Türkiye ve Suriye’de gerçekleşen depremlerin ardından dirençlilik gündemini uygulama konusundaki kararlılığını yineledi.

Dr. Mehmet DUMAN ayrıca, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının uygulanması konusunda daha fazla ilerleme sağlanması için çabanın artırılması gerektiğini ve böylece “Eylem Onyılı”na doğru ilerlerken beklentilerin karşılanabileceğini vurguladı.

Toplantı esnasında UCLG çalışma planı ve 2023 küresel seferberlik stratejisi gibi önemli konulara temas edildi. Diğer bölge teşkilatlarının temsilcileri, sinerjiyi yakalamak ve küresel yerel yönetimler topluluğunun ortak çıkarlarını daha iyi noktalara taşımak için fikir alışverişinde bulundu.

Comments are disabled