UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi Toplantısı Konya'da Gerçekleşti


UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi Toplantısı 8 Eylül tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yaşar İncikli’nin konuşmasıyla başlayan toplantıda, komite ile ilgili genel bilgiler verildi. Toplantıda açılış konuşması yapan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, UCLG-MEWA  ve UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Duman, 19 Aralık 2014 tarihinde Adana'da düzenlenen UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nda kurulan komite ile ilgili şunları söyledi; “Akıllı Şehirler Komitesi, MEWA bölgesindeki belediyelerin etkinliklerini artırmak ve akıllı şehirlere yönelik temel hizmetleri sağlamalarında onlara destek olmak amacını taşımaktadır”.

Konuşmanın ardından komitenin faaliyet programının detayları komite sorumlusu Randa Al Sabbagh tarafından sunuldu. Daha sonra komite faaliyetlerine dair katılımcılardan gelen öneri ve tekliflere kulak verildi. Toplantı esnasında gündeme alınan yeni üyelik talepleri değerlendirildi. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediyesi, Büyükçekmece Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu Belediyesi, Rize Belediyesi, Amman (Ürdün) Belediyesi, Nablus (Filistin) Belediyesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Libya Yerel Yönetimler Bakanlığı temsilcisi komiteye üye oldu.

Toplantı esnasında aynı zamanda UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi Başkanı olan Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından UCLG-MEWA web sitesi uzantısı ile Akıllı şehirler komitesi alt sayfası kurulması önerisini sundu. Komite için ayrıca web sayfası açılması yönünde karara varıldı. 

 

Toplantının görsellerine aşağıdaki UCLG-MEWA Flickr hesabından ulaşabilirsiniz:

https://www.flickr.com/photos/uclg-mewa 

 

Comments are disabled