UCLG-MEWA BAŞKANI FATMA ŞAHİN ZİYARETİ


Başkan Şahin: “Yeni dönemde ulusal ve uluslararası takvim oldukça yoğun”

UCLG-MEWA Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin başkanlığında 19 Temmuz 2018 tarihinde, UCLG-MEWA’nın İstanbul’da bulunan Genel Sekreterlik binasında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Başkan Şahin’in yanı sıra UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TBB’den uzmanlar ile UCLG-MEWA çalışanları katıldı. Toplantıda, UCLG-MEWA’nın hali hazırda yürüttüğü projeler masaya yatırıldı.

İlk olarak söz alan Başkan Şahin, yeni bir döneme girildiğini, ulusal ve uluslararası takvimin oldukça yoğun olduğunu ifade etti. TBB Başkanlığı görevine de yürüten Şahin, toplantının, TBB ve UCLG-MEWA arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi açısından da son derece önemli olduğuna değindi.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman UCLG-MEWA Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Haritalandırması Türkiye Pilot Projesi’ni anlatarak, önceki dönem faaliyetlerinin sonuçlarını değerlendirdi.

TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Türkiye’de yürürlüğe giren yeni yönetim sisteminin yerel yönetimlere olan olası yansımalarına değinerek, mevzuatla ilgili ayrıntıları katılımcılarla paylaştı.

Toplantıda konuşulan önemli başlıklar arasında Yerel Demokrasi ve Desantralizasyon Küresel Gözlemevi (GOLD) V Raporu’nun hazırlık süreci de yer almaktaydı. MEWA Bölgesi Raporu’nun hazırlanması sürecinde yer alan TBB’den Ekonomist Cemal Baş ile yapılacaklar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantı UCLG-MEWA çalışanlarının, faaliyetler hakkında heyeti bilgilendirmesiyle son buldu.


Toplantı fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled