UCLG-MEWA BAŞKANI’NIN 26-27 EYLÜL İSTANBUL PROGRAMI


UCLG-MEWA Başkanı ve Filistin El Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh, İstanbul’da UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’ni ziyaret etti. Başkan; UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Daejeon Belediye Başkanı Lee Jang Woo ve heyetiyle görüşmelerde bulundu.

İki günlük ziyaretin ilk günü, UCLG-MEWA ve Daejeon heyeti arasında gerçekleşen toplantı ile başladı. 10-14 Ekim tarihlerinde Daejeon’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan UCLG Kongresi ve UCLG-MEWA’nın politika ve stratejileri hakkında görüşme gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da UCLG-MEWA Başkanı ve Genel Sekreteri ile görüşmelerinde,  Balıkesir ve UN-HABITAT’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 2022 Habitat Günü için devam eden hazırlıklardan bahsetti.

UCLG Dünya Kongresi’nin ev sahibi kenti Daejeon’dan gelen heyet, Belediye Hareketi’nin dünyadaki en büyük toplantısına ev sahipliği yapmanın önemine değindi ve mümkün olan işbirliği ve ortaklıkları tartıştı. Program kapsamında Tayseer Abu Senineh, Genel Sekreter ve ekibiyle birlikte UCLG-MEWA Yönetim Kurulu üyesi olan Sancaktepe Belediyesi’ni ziyaret etti ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü tarafından ağırlandı.

Ziyaretin ikinci günü, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde geçirildi ve  UCLG-MEWA ekibi tarafından hazırlanan sunumlarla Başkan’a kurum hakkında bilgi verildi. Başkan, Genel Sekreter’e şükranlarını ifade etti. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman da Sneineh’ye Başkanlık dönemi için tam destek verileceğini ifade etti.

Comments are disabled