UCLG-MEWA COVİD-19 DAYANIŞMA MESAJI


Değerli Yerel Yönetim Temsilcileri,

UCLG-MEWA olarak, küresel çaptaki COVID-19 salgını sebebiyle zorlu şartlarda faaliyetlerini sürdürmeye çalışan tüm yerel yönetimlere takdirlerimizi ve dayanışma mesajımızı iletmek isteriz.

Yerel yönetimler halka en yakın yönetim birimleri olarak COVID-19 salgınına karşı verilen küresel mücadelede önemli bir pay sahibidir. Bu süreçten diğer tüm yönetim birimleri gibi yoğun şekilde etkilenen yerel yönetimler; bir yandan temel kamu hizmetlerini kesintisiz sunmaya devam ederken, diğer yandan salgınla mücadele konusunda ek tedbirleri hayata geçirmekte ve koruyucu sağlık hizmetlerine yönelik girişimlerde bulunmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan söz konusu salgın sebebiyle bizler üyelerimizden çeşitli dayanışma çağrıları ve mesajları almaktayız.  Orta Doğu ve Batı Asya (MEWA) bölgesindeki yerel yönetimlerin çatı kuruluşu olarak, tüm üyelerimize bu sıkıntılı süreçte deneyim paylaşımına ve iş birliklerini geliştirmeye davet ediyoruz.

Ülkeler arasındaki iş birliğinin tamamlayıcı unsuru olan desantralize iş birliği ruhuyla, tüm üye yerel yönetimlerimizin, kentler arası dayanışmanın en güzel örneklerini bu süreçte vereceğine inanıyoruz.

Sağlıklı günlere hep birlikte ulaşacağımıza olan inancımızı ifade eder, saygılarımızı sunarız.

UCLG-MEWA Genel Sekreterliği

Comments are disabled