UCLG-MEWA EKO-İKLİM ZİRVESİNDE


Dünyanın ilk ekonomi ve iklim değişikliği fuarına ev sahipliği yapacak olan Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Zirve kapsamında UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumun moderasyonunu yürütecek.

İklim değişikliği ve yeşil dönüşüm konularında küresel gündeme hazırlık yapmak, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında alınan önlemlerin ekonomik sonuçlarını değerlendirmek ve etkisini en aza indirmek amacıyla düzenlenen zirve, gerek toplum gerek kamu ve özel sektörde farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Zirve’ye; devlet başkanları, kamu kurumları temsilcileri, yirmiyi aşkın uluslararası kurum ve kuruluş, otuzu aşkın üniversiteden akademisyen, iyi örnek uygulamalarıyla belediyeler, organize sanayi bölgeleri, teknokentler ve sektör temsilcileri katılacak.

12.000 katılımcı ve 50.000 çevrimiçi ziyaretçi hedeflenilen Zirve’de, “Ekonomi ve İklim Değişikliği” temalı Fuar ve İklim Müzesi kurulacak; dünyanın farklı yerlerinden 150 konuşmacının yer aldığı yirmiyi aşkın oturum yapılacak, B2B görüşmeleri, sertifikalı eğitim programları, eğitimler ve atölyeler gerçekleştirilecek.

Zirve’nin ikinci günü saat 10:00’da başlayacak ve moderasyonunu UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın yapacağı “Yeşil Dönüşüm” başlıklı oturumda, çeşitli il ve ilçe belediye başkanları yeşil dönüşüm kapsamında yaptıkları ve yapacakları çalışmaları, deneyimlerini ve bakış açılarını paylaşacak.

Comments are disabled