UCLG-MEWA EŞ-BAŞKANI MOHAMED SAADİE İSTANBUL VE GEBZE’DE TEMASLARDA BULUNDU


 

UCLG-MEWA Çevre Komitesi Üçüncü Toplantısı’nın ardından birtakım resmi ziyaretlerde bulunmak üzere İstanbul’a gelen UCLG-MEWA Eş-Başkanı ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed Saadie, öncelikle Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin genel merkezini ziyaret etti. Belediye eşleştirme çalışmaları ve üye sayısının arttırılması gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, taraflar arasındaki artan iş birliği ve geniş iletişim ağının getireceği faydalar tartışıldı.

Daha sonra Marmara Belediyeler Birliği’ni ziyaret eden Eş Başkan Saadie, Genel Sekreter Cemil Aslan ile birlik üyeleri ve Lübnanlı belediyeler arasındaki ortak hedefleri konu alan ve mevcut işbirliğinin korunması ve geliştirilmesini hedefleyen bir görüşme gerçekleştirdi. Eş Başkan Saadie, ayrıca Genel Sekreter Aslan’ı, Dannieh Belediyeler Birliği bünyesinde, Marmara Belediyeler Birliği’ne atfen “Marmara” ismiyle hizmete girecek yeni salonun açılışına davet etti.

İstanbul’daki Lübnan Başkonsolosluğu’nu da ziyaret ederek Başkonsolos Mounir Anouti ile bir araya gelen Eş Başkan Saadie, UCLG-MEWA’nın amaçları ve çalışmaları hakkında Başkonsolos’a bilgi verdi. Bu görüşmede Eş-Başkan Saadie, UCLG-MEWA ve Lübnanlı belediyeler arasında daha güçlü ortaklıklar geliştirilmesi ve belediyelerin bu konuda desteklenmesine ilişkin olarak Başkonsolos’un desteklerini beklediklerini ifade etti.

Eş-Başkan Saadie’nin son durağı Gebze Belediyesi oldu. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın da katıldığı görüşmede, UCLG-MEWA heyeti, Gebze Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Saymanı Adnan Köşker ile bir araya geldi. Taraflar arasındaki kardeşlik ruhu ve işbirliğinin artarak devam etmesinin dilendiği toplantıda, gelecekte Türkiye ve Lübnan’daki tüm belediyelerin dâhil edilebileceği etkinlikler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Comments are disabled