UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ İDARİ TOPLANTISI VE TEMİZ VE YEŞİL BİR TOPARLANMA: COVİD-19 SONRASI DÖNEMDE İKLİM ÖNCELİKLERİ PROGRAMI


 

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında UCLG, Belediye Başkanları Küresel İklim ve Enerji Sözleşmesi (GCoM) ve Sürdürülebilir Kentler Birliği (ICLEI) Dünya Sekretaryaları ve bunların bölgesel teşkilatları tarafından, iklim çalışmaları yürüten kurumlar arasında koordinasyonu güçlendirmek ve GCoM’un çalışmalarında yerelin ağırlığını artırmak amacıyla “Küresel-Bölgesel Koordinasyon Projesi” (Global-Regional Coordination Project) başlatıldı.

Bu proje kapsamında, UCLG teşkilatları ve ICLEI ofisleri tarafından iklim değişikliğine yönelik bölgesel ihtiyaçların ve önceliklerin tespit edileceği küresel bir haritalandırma çalışması yürütülüyor.

Bu küresel çalışmaya katkı sunmak üzere, UCLG-MEWA Çevre Komitesi, “Temiz ve Yeşil Bir Toparlanma: Covid-19 Sonrası Dönemde İklim Öncelikleri” başlıklı bir program düzenliyor. UCLG-MEWA Çevre Komitesi Başkanı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde düzenlenecek program, 21 Ocak Perşembe günü 14.00-16.30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. İklim politikalarının, önceliklerinin ve stratejilerinin tartışılacağı programa, siz değerli üyelerimizi davet ediyoruz. Detaylı program daha sonra tarafınıza iletilecektir.

Ayrıca, program öncesinde saat 13:00’da düzenlenecek olan UCLG-MEWA Çevre Komitesi İdari Toplantısı da tüm üyelerimizin katılımına açıktır.

Programa katılmak için bu bağlantı üzerinden kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Sorularınız için Komite Sekretaryası’ndan bize ulaşabilirsiniz: b.turksoy@uclg-mewa.org

Comments are disabled