UCLG-MEWA ÇEVRE KOMİTESİ II. TOPLANTISI


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) olarak, bünyemizde oluşturduğumuz komitelerimizden, UCLG-MEWA Çevre Komitesi II. Toplantısı’nı 30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

13 Kasım 2015 tarihinde ise Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz UCLG-MEWA Çevre Komitesi’nin ilk toplantısında Başkan ve Eş-Başkanların seçimi gerçekleştirilmiştir. Böylelikle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Komite Başkanı seçilirken; Malatya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi kurumun Eş-Başkanlıklarına seçilmişlerdir.

Çevre Komitesi II. Toplantısı’nın, Paris İklim Zirvesi sonrası sürece ve devamında Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Habitat III, Konut ve Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Konferansı’na ilişkin önemli tartışmaların yer alacağı kapsamlı bir etkinliğin parçası olması öngörülmüştür. Paris Anlaşmasıyla çözmeye çalışacağımız iklim değişikliği problemi ve gelecek 20 yılın kentsel gündemini belirleyecek Habitat III Konferansı yalnızca merkezi yönetimlerin değil, küreselleşen sorunlar için yerel çözümlerin önem kazandığı günümüzde, yerel yönetimlerin de dikkate alması gereken önemli konulardır.


Ekler:
Üyelerimiz için davet mektubu
Ortaklarımız için davet mektubu
Program 
Malatya Deklarasyonu
Geçmiş Çevre Komitesi Toplantı Raporu (13 Kasım 2015)

Comments are disabled