UCLG-MEWA, FAS VE FİLDİŞİLİ BELEDİYELERDEN LÜLEBURGAZ BELEDİYESİNE ZİYARET


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman, Fas Chefchaouen Belediye Başkanı Mohamed SEFIANI, Fildişi Sahilli Odienne Belediye Başkanı Diane Nasseneba TOURE ve UCLG-MEWA çalışanları Lüleburgaz Belediyesi’ni ziyaret etti.

Toplantıda UCLG-MEWA Genel Sekreteri tarafından teşkilatın faaliyetleri ile ilgili bilgi verildi. Daha sonra, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak UCLG-MEWA heyetine belediyenin birçok alanda yaptığı başarılı çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Belediye başkanları birbirlerine yönelttikleri sorularla belediye yönetimi ve çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Ziyaretin sonunda Lüleburgaz yerel yönetim çalışmaları yerinde görüldü. Bu kapsamda ilk olarak Lüleburgaz Belediye Meclis Binası ziyaret edildi. Restore edildikten sonra belediye meclis binası olarak kullanılan  Sokollu Külliyesi Hamamı’nı gezdiren Başkan Halebak, meclis çalışmalarından ve şeffaflık ilkeleri hakkında konuk belediye başkanlarına bilgi verdi. 

Yerel yönetim çalışmalarının yerinden görülmesi programı kapsamında meclis binasından sonra inşaatı bitmek üzere olan Bisiklet Parkı ziyaret edildi. Lüleburgaz Belediyesi’nde 2017 yılının Bisiklet Yılı ilan edilmesiyle,  başta çocuk ve gençlerin bisiklet kullanımını teşvik etmek amaçlanmıştır, bu anlamda Lüleburgaz bir Bisiklet Parkı inşasına başlamıştır. Parkı gezdiren Lüleburgaz Belediye Başkanları ve Müdürleri, parkın Türkiye’de ilk ve tek olduğunun da altını çizmiştir. 

 

Comments are disabled